napistesiknihu

Skandinávská detektivka

Fenomén dnešní doby – severské detektivní příběhy, které patří mezi nejvyhledávanější knižní tituly. Znáte nejznámější autory tohoto nejen u nás populárního žánru?

Stieg Larsson

Nejlepší spisovatel kriminálních příběhů? Stieg Larsson, řekli by mnozí. Jeho trilogii Milénium zná doslova celý svět. V knize Muži, kteří nenávidí ženy začal příběh Lisabeth Salanderové, na který navazovala kniha Dívka, která si hrála s ohněm. Další čtivý thriller Dívka, která kopla do vosího hnízda je závěrečným dílem trilogie. Pokud patříte mezi milovníky krimi, jistě znáte příběh novináře Mikaela Blomkvista, který dostal za úkol vyšetřit starý kriminální případ zmizelé vnučky průmyslníka Vangera, která beze stopy zmizela téměř před čtyřiceti lety. Četli jste trilogii?

Jo Nesbø

Tento současný norský spisovatel, hudebník a dokonce i novinář se narodil v Oslu roku 1960. Již v roce 1997 publikoval první ze série knih s Harrym Holem, román Netopýr. Tento osobitý kriminalista z Osla, který nerespektuje žádnou z autorit, je drsný chlapík, který se snaží vymýtit zločin a zlo. Bohužel má slabou stránku, jako ostatně každý člověk, jeho slabostí je alkohol. Následují další knihy s Harrym Holem jako hlavní postavou – například Švábi, Sněhulák či Žízeň.

Kdo je Lars Kepler?

Pod tímto jménem naleznete knihy od manželské spisovatelské dvojice Alexandry Coelho Ahndorilové a Alexandera Ahndorila. Série psychologických thrillerů započali knihou Hypnotizér. Znáte i další tituly, například Paganiniho smlouva, Svědkyně ohně nebo Písečný muž?

Současná severská detektivka a její představitelé:

- Stieg Larsson

- Jo Nesbø

- Lars Kepler

Čtete detektivní příběhy? Jaký máte názor na severské detektivky? Čím si myslíte, že si získávají své početné čtenářské publikum?Vložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek