napistesiknihu

Severské krimi na televizních obrazovkách

Severské krimi je v současnosti častým tématem debat knižních nadšenců. Knihy severských autorů se stále více objevují v žebříčkách bestsellerů a jdou neustále na odbyt. Přízeň čtenářského publika si získaly díky napětí, které nabízí a díky tajemným příběhům, které lákají všechny generace. Pravidelně se v příbězích objevují zločiny, které jsou následně zpracovány do textů, filmů a můžeme je vidět i na divadelních prknech. Čtenáři tohoto knižního žánru se často schází na různých internetových portálech a po dočtení jedné knihy není problém na internetu dohledat další s podobnou tématikou.

Témata knih

Nejedná se však pouze o vraždy jakožto hlavním tématem severského krimi. Existuje mnoho autorů, kteří zašli mnohem dál a svými díly poukazují na určité společenské problémy. Například knihy Leeny Lehtolainenové se zabývají otázkami genderových rozdílů a feminismu. V současnosti má tento žánr velké množství spisovatelů. Do popředí se také derou ženy, které dříve nebyly v popředí zájmu této tématiky. Nejznámějšími autory jsou však stále muži, a to bezpochyby Jo Nesbø či Lars Kepler.

Nejznámější autoři

Oba dva zmínění autoři mají ve svém repertoáru několik populárních děl. Od Larse Keplera je nám všem známá kniha Stalker či Svědkyně ohně. Určitě jste také slyšeli i o knize Sněhulák či Pentagram od druhého zmíněného autora. Severských spisovatelů detektivních příběhů je ale celá řada. Patří mezi ně například:
  • Hakan Nesser
  • Adler Olsen
  • Michaela Klevisová
  • Samuel Bjork
  • Zfilmované krimi

    Mezi takové patří například film Složka 64, který je natočen podle bestselleru právě Adlera Olsena. Jeho knih už bylo zfilmováno více, takže pokud nejste fanoušky knižních příběhů, můžete využít i této možnosti a severské příběhy shlédnout na televizních obrazovkách.


Vložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek