napistesiknihu

Lars Kepler aneb Detektivky pod pseudonymem

Ačkoliv to mnoho lidí netuší, Lars Kepler není jméno autora, ale pouze pseudonym, pod kterým své knihy píší manželé Alexandr Ahndoril a Alexandra Coelho Ahndorilová. Jejich kriminální románová tvorba brzy přesáhla hranice rodného Švédska, prvotina, kterou vydali v roce 2009 s názvem Hypnotizér, se stala celosvětovým bestsellerem.

Odkud pochází pseudonym?

Lars Kepler není jméno zvolené zcela náhodou. Lars odkazuje na dalšího severského spisovatele detektivního žánru, Stiega Larssona. Manželská dvojice se chtěla svým dílem přiblížit jeho trilogii Milénium. Nejen žánrem, ale i kvalitou, což se jim, minimálně podle mínění kritiků, povedlo. Příjmení Kepler má zase spojitost s Janem Keplerem, astronomem, s nímž je spojeno nové objevování. Autoři si zvolili pseudonym kvůli své předchozí literární tvorbě. Nechtěli, aby s ní byla jejich nově vzniklá společná díla spojována. To se jim ale příliš nepovedlo, autorství bylo odhaleno hned po vydání první knihy.

Kdo je Joony Linny?

Postava inspektora Joonyho Linnyho se vyskytuje v několika knihách. Podobně je tomu i u dalšího severského autora detektivek, kterým není nikdo jiný, než Jo Nesbø. I on stvořil postavu detektiva Harryho Hola. Linny je švédský vyšetřovatel s finskými předky, který provází čtenáře hned v sedmi dílech. Samotný kriminalista dodává příběhu na záhadnosti a napětí. Jeho rodné jméno je upraveným biblickým jménem Jonáš.

Knihy s dávkou napětí

  • Hypnotizér: Hned první kniha této manželské dvojice se stala trhákem a dlouho plnila první místa v knižních žebříčcích i police knihkupectví. Mimo inspektora zde vystupuje i psychiatr Erik Maria Bark, který díky hypnóze pomáhá s řešením složitého případu.
  • Paganiniho smlouva: Joony Linny je zpět, aby vyřešil sérii prazvláštních úmrtí. Jedné teplé letní noci je na palubě opuštěné výletní lodi ve stockholmském zálivu nalezeno mrtvé tělo ženy. Její plíce jsou plné slané vody, ale stopy po ní nikde nezůstaly, ani na oblečení, ani na těle.Vložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek